Halloweenská maska

Halloween by mal byť zábavný a príjemný čas, a pre väčšinu detí je to, a oni si užívajú trik alebo liečenie, hry a večierky, ale pre mňa bol 31. október obdobím roku, na ktorý som sa nemal tešiť ,

Vyrastanie na farme, kde boli domy ďaleko od seba, trikové ošetrenie znamenalo dlhé jazdy medzi domami a nastupovanie a vystupovanie z auta, často počas chladných a vlhkých nocí. Kostým, ktorý som nosil na kostre, bola ruka-ma-dole z jedného z mojich bratrancov a kostra maska ​​vonia staré a zatuchnuté. Halloween nebol nikdy môj najobľúbenejší sviatok.

Páčilo sa mi, že som si užíval predaj komunálnej garáže, ktorý mesto (ktoré bolo 20 minút jazdy) každoročne kladie, v sobotu pred Halloweenom, aby som získal peniaze na všetko, čo bolo v tomto roku najdôležitejšie a potrebné. Pamätám si jeden rok, získané peniaze šli do rodiny so synom, ktorý mal autizmus. Cítil som sa dobre, keď som sa do toho zapojil. Vždy by som mal mať stánok predávajúci limonádu, pretože moja matka pripravila najlepšiu limonádu a ja by som sa vždy predával pred koncom dňa.

Musím sa priznať, že som sa teraz zahrial na sviatok Halloween, keď mám vlastné deti (chlapca a dievča). Teraz bývam na predmestí a moja žena a ja berieme deti, aby sme ich obklíčili okolo nášho susedstva. Každý zdobí svoje domovy a stáva sa skutočnou spoločenskou udalosťou, ktorá stretne vašich susedov, s ktorými nežijete, a deti sa vrátia domov s taškou plnou cukroví.

Potešilo ma, že moje deti si vybrali kostýmy, ktoré nie sú zvyčajnými čarodejnicami a vlkodlaky. Moja dcéra nosí kostým baleríny, pretože hovorí, že vyzerá ako princezná, a môj syn nosí uniformu policajta – myslím, že sa pripojí k policajným zložkám, keď bude dosť starý. Každý rok sa ich pýtame, čo budú nosiť a každý rok sa to nikdy nezmení – balerína a policajt.

Každý Halloween sledujem, ako sa moje deti baví a bavia sa, a rozmýšľam o dňoch mojich Halloweenov. Bolo to preto, že som bol jediným dieťaťom, že sa mi nepáčilo trikové zaobchádzanie, brat alebo sestra by to urobili zábavnejším, ale stále si myslím, že to bola tá halloween maska. Vôňa masky zostáva so mnou dodnes – zábavné, ako sú veci, na ktoré nikdy nezabudnete.